דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  טיפים חשובים לעיצוב מטבחים לבנים

  טיפים חשובים לעיצוב מטבחים לבנים

  מטבחים מעוצבים בצבע לבן הם ללא ספק המטבחים הטרנדיים והאופנתיים ביותר בשנים האחרונות, וזאת לנוכח המראה היוקרתי והמרשים הנלווה לסביבת המטבח הלבן. מטבחים אלו מתאפיינים בקו עיצובי נקי ואלגנטי והם מעניקים מראה ייחודי ונעים לסביבת המטבח בפרט ולחלל המגורים בכלל.

  יחד עם זאת, התקנה של מטבחים לבנים עלולה לייצר מראה קר ומנוכר וזאת בנוסף לעובדה שמטבח לבן מחייב אתכם להתייחס גם לפעולת התחזוקה השוטפת הנדרשת למטבחים בגוון בהיר ובצבע הלבן בפרט, כאשר כל כתם או סימן על גבי המשטחים הלבנים של המטבח עלולים לבלוט לעין. לפיכך, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים לעיצוב מטבחים בגוון בהיר ולבן באמצעותם תוכלו ליהנות מכל היתרונות הנלווים למטבח הלבן.

  יצירת אווירה חמה ונעימה בסביבת המטבח הלבן – כיצד?

  מצד אחד, המטבחים הלבנים מעניקים מראה יוקרתי ומרשים לסביבת המטבח, אך מצד שני הם עלולים ליצור מראה קר ומנוכר, ולכן, חשוב ליצור אווירה חמה ונעימה בסביבת המטבח הלבן באמצעות מספר אלמנטים עיצוביים שונים כגון:

  • שילוב גוונים נוספים השוברים למעשה את הדומיננטיות של המטבח הלבן – את הגוונים הניגודיים תוכלו לשלב באמצעות אריחי חיפוי, פרזולים מיוחדים בגוונים כהים, פרקט עץ בגוון כהה ואמצעי דקורציה נוספים בצבעים עזים.
  • הקפדה יתרה על מקורות אור טבעי ומלאכותי בסביבת המטבח- דרך נוספת לשבירת הדומיננטיות של הגוון הלב בסביבת המטבח הוא באמצעות התקנה של גופי תאורה מעוצבים המעניקים מימד של חמימות לסביבת המטבח ובאמצעות כניסת אור טבעי באמצעות חלון גדול הממוקם בצידי המטבח.

  תחזוקת מטבחים לבנים – כיצד מומלץ?

  חיסרון נוסף הנלווה לסביבת המטבח הלבן הוא נושא הדרישה לתחזוקה גבוהה ותדירה יותר, וזאת לנוכח העובדה שכל כתם לכלוך או שריטה במטבחים הלבנים, בולטים יותר לעין. כאשר אתם מעצבים מטבח לבן, אנו ממליצים לכם להתקין משטח קוורץ הידוע בעמידתו הגבוהה בפני סימני לכלוך נוקשים, כתמים ושריטות. כמו כן, מומלץ להקפיד על פעולות ניקיון יומיומיות אשר נועדו למנוע היווצרות כתמים וסימני לכלוך נוקשים. כאשר מעצבים מטבח לבן חשוב להפקיד על כך שהתאורה תהיה רכה ועדינה וזאת לצרכי הסתרת סימני לכלוך המופיעים על גבי המשטחים הלבנים במטבח.

  לסיכום, התקנה של מטבח לבן מחייבת אתכם להתייחס לכל היתרונות והחסרונות הנלווים לכך בכל הנוגע לנראות המבטח, וכבר בשלבים המקדימים של עיצוב פנים למטבח, לעשות ככל הניתן על מנת להפוך את החיסרון ליתרון באמצעות הטיפים המופיעים לעיל.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך