דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  איזה צבע הכי נכון למטבח בחורף 2023

  איזה צבע הכי נכון למטבח בחורף 2023

  בונים, משפצים או מחדשים סביבת המגורים? זה הזמן לדעת הכול על הטרנדים הכי חמים בבחירת צבע למטבח.

  סביבת המטבח, בדומה לכל חלל אחר בסביבת המגורים, מחדשת את פניה מעת לעת באמצעות טרדנים בולטים בתחום עיצוב פנים מודרני, כאשר חלק מהטרנדים מתייחסים גם לקשת הצבעים שיש לתעשיית המטבחים להציע לכם.

  אם בעבר הלא כל כך רחוק, מטבחים לבנים או מטבחים בצבעים בהירים כגון שמנת ואפור היו המטבחים הנפוצים ביותר, הרי שכיום, הגוון של המטבח נתון לפרשנות עיצובית על ידי כל מעצב פנים מוביל בתחומו המתמחה בין היתר בתהליכי עיצוב בית מודרני ותהליכי עיצוב של דירות יוקרה. אם גם אתם רוצים להכניס קצת צבע (או הרבה ממנו) לסביבת המטבח החדשה או המתחדשת שלכם, זה הזמן להכיר את הצבעים הכי טרדנים ונכונים למטבח.

  צהוב לימון

  צהוב לימון הוא הגוון הטרנדי ביותר בתעשיית המטבחים המודרנית, כאשר גם מטבחים לבנים מפנים את מקומם לכבודו של הגוון הצהוב. גוון זה, מעבר לעובדה שהוא משדר אופטימיות ושמחה, הוא נחשב גם לצבע שמכניס המון אור לכל חלל וביחד עם גוונים משלימים (בדרך כלל גוונים קרים יותר), ניתן להפוך את סביבת המטבח הביתי לחלל מודרני ומעוצב היודע להתאים את עצמו לכל עונות השנה. גוון זה הוא ללא ספק את מהצבעים המרעננים והטרנדיים ביותר בתחום עיצוב מטבחים ועיצוב פנים בכלל.

  ורוד פסטל

  ורוד פסטל הוא צבעי עדין, אלגנטי ומרשים ביופיו, שמצד אחד אינו "משתלט" על הצבעים המשלימים, ומצד שני, מעניק בהירות לכל חלל. צבע זה משדר אופטימיות והוא מותאם בעיקר למטבחים ביתיים קטנים יחסית ו/או למטבחים בהם קיים מחסור באור טבעי, וזאת לנוכח היכולות שלו להבהיר כל חלל.

  עיצוב בתים

  בז' אפרפר

  בז' נחשב לצבע ניטרלי בתחום עיצוב בתים ודירות, כאשר הגוון הבז' נחשב במהלך השנים האחרונות לגוון הנפות ביותר לארונות מטבח. בשנה האחרונה, החלו יותר ויותר מעצבי פנים לעשות שימוש בצבע בז' אפרפר לצורך עיצוב מטבחים ביתיים, כאשר השילוב בין בז' לאפור בהיר מייצר צבע ניטרלי המעניק המון חמימות לצד תחכום בסביבת המגורים. חשוב לציין שהגוון האפור בהיר נע על טווח רחב של גוונים, והדבר מאפשר לכם לבחור את הגוון המדויק המועדף עליכם.

  כחול אוקיינוס

  הגוון הכחול הכהה נחשב בשנים האחרונות לאחד מהצבעים הטרנדיים ביותר לעיצוב מטבחים בסביבת המגורים המודרנית, כאשר לגוון הכהה של הכחול מתווספים עכשיו גוונים רכים יותר של כחול אוקיינוס, שלמעשה מאפשרים לכם ליהנות ממימד נוסף של עיצוב למטבח הביתי.

  בחירת גוון למטבח הביתי – כיצד?

  בחירת גוון למטבח החדש או המחודש שלכם, חייבת להיעשות על ידי מעצב פנים מומלץ המתמחה בתהליכי עיצוב פנים מודרני, וזאת כחלק מהתהליך עיצוב דירות או בתים. בשלב זה, נציין את העבודה שבחירת הגוון של המטבח נעשית בהתאם לסגנון העיצובי של המטבח הביתי, כפרי, קלאסי או מודרני, ובהתאם להקשר העיצובי של המטבח לסביבת המגורים. במקרים מסוימים, תעדיפו לייצר הקשר עיצובי באמצעות שימוש בצבעי המטבח וצבעי חלל הפנים

  הצמודים אליו (או להיפך), ובמקרים אחרים, תעדיפו לנתק את המטבח מהקו העיצובי הכללי של סביבת המגורים, וזאת במסגרת בחירת צבע דומיננטי לסביבת המטבח.
  כך או אחרת, לבחירה של גוון המטבח שלכם השפעה ניכרת על עיצוב סביבת המטבח בפרט ועל עיצוב פנים חלל המגורים בכלל, ולכן, מומלץ להיחשף לקשת הצבעים של המטבחים בסגנונות העיצוב המועדפים עליכם, כחלק מתהליך הבחירה של הגוון הנכון ביותר עבורכם.

   

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך