דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  עיצוב נכון של חללים עוברים לשדרוג הבית

  עיצוב נכון של חללים עוברים לשדרוג הבית

  בתים דו קומתיים ויותר, טומנים בחובם אתגר לכל אדריכל ומעצב פנים – אתגר זה ידוע בשם חללים עוברים. מדובר למעשה במונח אשר מתייחס לאותו השטח אשר מקשר בין קומות הבית. חלל זה ידוע גם בשם חלל כפול ומעצבי פנים משקיעים לא מעט זמן, מחשבה ויצירתיות, בכדי להפוך את החללים המדוברים לאטרקטיביים. לחללים אלו יש למעשה פוטנציאל, כאשר אם מתכננים ומעצבים אותם בצורה הנכונה, קיימת אפשרות לעשות בהם שימוש על מנת לייצר לחלל אפקט ייחודי.

  רעיונות לעיצוב חללים עוברים מיוחדים ומרשימים

  בכדי למצות את מלוא הפוטנציאל העיצובי אשר טמון בחללים העוברים, יש לתכנן אלמנטים אשר יעברו הן בקומה התחתונה והן בקומה העליונה של החלל. להלן מספר רעיונות אותם ניתן ליישם בחללים אלו:

  • אחד האלמנטים הזמינים, הנגישים והפשוטים ביותר בהם ניתן לעשות שימוש לצורך עיצוב חללים עוברים הם גופי תאורה. ההמלצה היא לעשות שימוש בגופי תאורה מיוחדים וארוכים – לדוגמא, כאלו אשר מתחילים בקומה העליונה ויורדים אל עבר הקומה התחתונה. כמובן, שמעבר לבחירת גופי תאורה מרשימים, כדאי לוודא שהם גם נוחים לגישה ולתחזוקה.
  • בשלב התכנון האדריכלי, קיימת אפשרות לעשות שימוש גם בחלונות מאורכים בתור אלמנטים אשר יחברו בצורה הרמונית בין 2 הקומות באותו החלל. חלונות גדולים וארוכים, יכולים להוות כאלמנט מושלם עבור חלל עובר, כאשר בשלבים מאוחרים יותר ניתן גם להתאים להם ווילונות מיוחדים ומרשימים.
  • רעיון נוסף אותו ניתן ליישם בחללים עוברים, הוא שימוש בפריט ריהוט נגרות בהתאמה אישית מרשים כזה או אחר אשר יכול להיות מוצב בחלל העובר ולהתפרש על פני הקומות. לדוגמא, ניתן להתקין ספריה מעוצבת וגבוהה ולהציב עליה ספרים – כמובן, יש להקפיד על סידור הספרים בצורה יפה.

  כמובן, שיש עוד רעיונות רבים ומגוונים, רק שבכדי להיחשף אליהם וחשוב יותר, ליישם אותם בפועל, חשוב להכניס לתמונה מעצב פנים מוכשר ויצירתי, המתמחה באופן פרטני בעיצוב חללים שכאלו.

  הכנסת איש מקצוע מתאים לתמונה

  כאמור, רבות מדובר במורכבות של חללים עוברים, ובעצם היותם אתגר עיצובי לא פשוט גם עבור אנשי מקצוע מוכשרים מעולם העיצוב. יחד עם זאת, חשוב להסתכל גם על הצד החיובי ולזכור, שחללים אלו טומנים בחובם פוטנציאל רב לשדרג את נראות הבית ואת האווירה – כך שכל מה שצריך לעשות זה לדאוג למצות את אותו הפוטנציאל. הדרך להשגת אותה המטרה, עוברת בהיכרות עם כל אותם האלמנטים אשר יכולים להתאים לאותו חלל עבור. מעבר לכך, בשביל להשיג את המטרה כדאי להקפיד ולהכניס לתמונה מעצב פנים או אדריכל מוכשר. איש מקצוע שכזה ידע בראש ובראשונה, להקשיב לדרישות, לצרכים ולציפיות שלכם מאותו החלל. ובסופו של דבר לעצב אותו בצורה אשר גם תענה על הצפיות שלכם, גם תתאים לסגנון חייכם וגם תשתלב בצורה המרשימה וההרמונית ביותר בבית שלכם.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך