דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  10 טרנדים בעיצוב פנים שלעולם לא יוצאים מהאופנה

  10 טרנדים בעיצוב פנים שלעולם לא יוצאים מהאופנה

  עיצוב פנים, בדומה לכל תחום עיצובי אחר, מושפע באופן ישיר ועקיף כאחד, מטרנדים בולטים בתעשיית העיצוב המקומית והעולמית כאחד. לצד טרנדים שבאים וחולפים לתחום עיצוב הפנים, ישנם מספר טרנדים בולטים שלעולם לא יוצאים מהאופנה ובעמוד שלפניכם נציג בפניכם את עשרת הטרנדים שכאן בשביל להישאר.
  1. שני סגנונות עיצוב מובילים – כאשר מדברים על עיצוב פנים בכלל וטרנדים בעיצוב פנים בפרט, מדברים למעשה על מספר סגנונות עיצוב מובילים באמצעותם ניתן לעצב כל חלל פנים, בין אם מדובר בדירת מגורים או בית פרטי. סגנונות העיצוב המרכזיים ביותר כוללים את הסגנון הכפרי והסגנון המודרני, כאשר כל סגנון עיצובי נתון לפרשנויות עיצוביות שונות בהתאם לגודל השטח העומד לרשותכם וצרכי המגורים שלכם. הסגנון הכפרי מתאפיין באווירה חמה ואינטימית ונעשה בו שימוש בחומרים טבעיים ואילו סגנון עיצוב מודרני מתאפיין במראה מינימליסטי וקווים נקיים ונעשה בו שימוש בחומרים מתכתיים לצד שימוש בחומרים טבעיים.
  2. הקשר עיצובי בין חללי המגורים בשטח הדירה – כל מעצב פנים הניגש למלאכת התכנון של עיצוב פנים דירה או בית פרטי, מקפיד לאפיין את צרכי המגורים של בעלי הדירה/בית פרטי ובתוך כך להתאים להם את תכנית העיצוב, כאשר כל חלל מגורים מקבל תכנית עיצוב נפרדת תוך יצירת הקשר עיצובי בין חללי המגורים השונים. באופן זה, מושגת תכנית עיצוב הרמונית לכל חלקי הדירה/בית פרטי.
  3. בחירת פריטי ריהוט המתכתבים עם הסגנון העיצובי – אחד מהעקרונות המרכזיים של כל תהליך עיצוב בתי יוקרה בא לידי ביטוי ביצירת הקשר בין פריטי הריהוט לבין הסגנון העיצובי המרכזי של החלל. עקרון זה החל להיות מיושם גם בתהליכי עיצוב בתים פרטיים ודירות מגורים סטנדרטיות והוא מהווה את אחד מהטרדנים הבולטים של השנים האחרונות שעתיד להישאר איתנו למשך שנים רבות.
  4. חלל אירוח מרווח – הסלון הביתי הוא אחד מחללי המגורים המרכזיים בתהליך עיצוב פנים, כאשר הטרנד המוביל בהקשר של הסלון הביתי הוא יצירת חלל אירוח מרווח ככל הניתן. יצירת המרחב תלויה אומנם בגודל השטח הנתון של הסלון, אך גם בדירות מגורים עם סלון קטן יותר באופן יחסי, ניתן לייצר אשליה של גודל ומרחב באמצעות תכנון נכון של השטח ושילוב של אלמנטים עיצוביים שונים.
  5. שימוש בצבעים מנוגדים – צבע הוא אחד מאבני היסוד של כל תהליך עיצוב פנים באשר הוא, כאשר בחירת הצבעים בהם נעשה שימוש לצרכי עיצוב החלל, משפיעה במידה רבה על האווירה העיצובית. על מנת להבליט אזור מסוים בתוך החלל או "להקפיץ" את המימד העיצובי של כל החלל, ניתן לעשות שימוש בצבעים מנוגדים זה לזה  ומה שהתחיל כטרנד עיצובי הפך בשנים האחרונות לעקרון עיצובי מרכזי בתהליכי העיצוב השונים.
  6. שילוב טכנולוגיות מתקדמות כחלק מתפיסת העיצוב המודרנית – התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו להגשים כל חלום עיצובי בסביבת המגורים, כאשר שילוב של טכנולוגיות מתקדמות כחלק מתפיסת העיצוב המודרנית (גם במקרים בהם בחרתם בסגנון עיצוב קלאסי או כפרי), מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב עצמו כבר בשלב הצגת החלופות העיצוביות בתלת מיימד על ידי מעצב פנים מוביל תחומו. שילוב של טכנולוגיות נוספות באות לידי ביטוי בהתממשקות של מערכות בית חכמות כחלק מתכנית עיצוב פנים.
  7. חיפוי קירות בחומרי גלם שונים – אחד מהטרנדים הבולטים של השנים האחרונות שעתיד להישאר איתנו לשנים הבאות הוא טרנד חיפוי הקירות בחומרי גלם שונים וביניהם, חיפוי שיש, חיפוי עץ, חיפוי זכוכית מודפסת ועוד. ברו המקרים, מומלץ לבחור בקיר מרכזי אחד בו ניתן לבצע חיפוי בחומר גלם ייחודי השונה באופיו מחומרי גלם בהם נעשה שימוש לצרכי עיצוב חלל הפנים ובתוך כך לשדרג את כל החלל.
  8. גופי תאורה דומיננטיים – גופי תאורה הם אמצעי נפוץ לצרכי עיצוב פנים ויצירת אווירה עיצובית, כאשר בחירה של גופי תאורה דומיננטיים בגודלם והיקף התאורה שלהם, משדרגת אף היא את החלל.
  9. הקפדה יתרה על מקורות תאורה טבעיים – לצד גופי התאורה, מומלץ לעשות שימוש מוגבר במקורות תאורה טבעיים על מנת להכניס כמה שיותר אור טבעי לתוך שטח חלל הפנים לאורך שעות היום.
  10. שימוש מוגבר בצמחייה טבעית – צמחים ביתיים הם אמצעי דקורטיבי אומנם אך הם בהחלט יכולים לשנות מקצה אל הקצה את המראה הכללי של החלל בו הם ממוקמים, ואין זה משנה אם בחרתם להציב צמחיה טבעית כחלק מתהליך עיצוב סלון מודרני או עיצוב חדר אמבטיה.

  וזאת לצד טרנדים נפוצים נוספים שמומלץ לדעת עליהם כאשר אתם מתחילים תהליך של עיצוב פנים הדירה/הבית באמצעות מעצב פנים מוביל בתחומו.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך