דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  5 טיפים לעיצוב הגינה לקראת החורף

  5 טיפים לעיצוב הגינה לקראת החורף

  כל מי שיש ברשותו גינה יודע עד כמה היא חיונית בימי הקיץ החמים בהם יושבים יחד עם בני משפחה ואפילו מארחים חברים לארוחה או לקפה. אך כאשר החורף מגיע, הגינה הופכת פחות שימושית, על אף ששוכן מזג אוויר ים תיכוני בארצנו ומרבית השנה ישנה שמש חמימה, אך כמובן שיש צורך להיערך גם לימי החורף הקרים ולאבזר את הגינה בהתאם על מנת שתוכלו לשבת בה גם בימים קרים. יש לא מעט פתרונות חדשניים בשוק שיאפשרו להם ליהנות מהגינה גם בימי החורף ואחד מהם הוא התקנת סגירת חורף וחימום החלל.

  אז בואו נראה כיצד ניתן להכין בתבונה את הגינה לחורף

  התקנת סגירות חורף

  סגירות חורף מהוות פתרון מצוין שיאפשר לכם לשבת בנוחות רבה בגינה בימים קרים וגשומים. ישנם פתרונות קבועים כדוגמת פרגולה מקורה וישנם פתרונות זמניים כדוגמת שמשונית המאפשרת שילוב של חלונות PVC שקופים ודלת עם רוכסנים או סקוצי'ם לאחיזת הבד. למעשה, מדובר בסוג של שמשיה הניתנת להרכבה פשוטה על גבי פרגולות ולהסיר ולהרכיב בקלות רבה בימי החורף.

  תנורים ומחממים

  חשוב לאבזר את הגינה לאחר סגירת חורף בתנורי חימום מיוחדים או בפטריות חימום מיוחדות לחללים אלו, על מנת שתוכלו לשבת בצורה נינוחה גם בימי החורף הקרים.

  צמחייה

  חשוב להכין את הצמחייה אף היא לימי החורף הקרים, כאשר ההמלצה היא להתייעץ עם גנן או אדריכל ומעצב פנים נוף לגבי הצמחים הנמצאים בגינה, על מנת שהם ישרדו את תקופת החורף ואת הרוחות הנושבות.

  סגרו סוככים

  ישנם סוככים העמידים מפני גשמים חזקים וישנם סוככים שאינם עמידים לגשמים והם יכולים להתמלא בגשמים ולקרוס. לכן, חשוב בתקופת המעבר לסגור את הסוככים בצורה נכונה על מנת שתוכלו לפתוח אותם ללא שום בעיה בקיץ החם.

  כסו את רהיטי הגן

  כיום מרבית רהיטי הגן עמידים מפני גשמים ולחות, אך חשוב עדין לא לחשוף אותם לגשמים, בעיקר אם מדובר בריהוט גם עם ריפודים סופגים מים כמו פינות ישיבה מבד. לכן, חשוב לאחסן את רהיט הגן במחסן או תחת סגירת חורף או כל מקום מקורה.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך