דניאל וקנין אדריכלות ועיצוב פנים
מעצב פנים דניאל וקנין

השאירו פרטים

  מאמרים

  טיפים לעיצוב חדר אורחים

  טיפים לעיצוב חדר אורחים

  בכל בית כדאי שיהיה חדר שיוכל לשמש בעת הצורך כחדר אורחים. אם זה כשאנחנו מזמינים אורחים לחג ואם זה כשאנחנו מארחים את הילדים שנישאו. חדר האורחים אמור להיות ערוך ומתאים למטרות אליהם הוא נועד על מנת שאכן יהיה נעים להתארח בו. במאמר שלפניכם נעניק לכם חמישה טיפים חשובים בעצתו של מעצב פנים דניאל וקנין בעיצוב חדר האורחים על מנת שהאורחים שלכם יצאו עם טעם הכי טוב שיכול להיות מהאירוח אצלכם.

  טיפ מספר 1 – איזה חדר?

  חשוב שתבחרו (כמובן אם הדבר אפשרי) בחדר שלא יהיה בירכתי הבית במיקום מרוחק מידי מהמטבח, מחדר השירותים או מהמקלחת. מצד שני, חשוב שהוא לא יהיה קרוב מידי לזירת ההתרחשויות הביתית על מנת שלא לפגוע בפרטיות של האורחים.

  טיפ מספר 2 – איזו מיטה?

  הרהיט הכי משמעותי בחדר האורחים זוהי המיטה. השקיעו במיטה נוחה ומזמינה. אם המיטה לא תהיה נוחה, האירוח כולו יהיה לוקה בחסר והאורח יזכור אותו שלא לטובה. היות וחלק משמעותי מהאירוח כולל גם לינה וכשהאורח יישן היטב הוא ייהנה מהשהות אצלכם וכל היום שלו ייראה אחרת.

  טיפ מספר 3 – ריהוט מפנק

  מלבד המיטה, דאגו לשידה נוחה ליד המיטה, עליו יוכל האורח להניח את מכשיר הטלפון שלו, ספר או עיתון. אם כבר הצבתם שידה על יד המיטה, הגדילו ראש והעמידו גם מנורת לילה כך אתם משדרגים את האירוח ומנעימים לאורח את חוויית השהות שלו אצלכם בבית. אם יש לכם מקום, תוכלו להוסיף גם כורסאות טלוויזיה נוחות והחדר יהפוך כמעט למיני בית מלון.

  טיפ מספר 4 – כל מה שהאורח אולי יצטרך

  כדי להשלים את האירוח, מומלץ להעמיד בחדר סלסילה עם כל מה שהאורח אולי יזדקק לו במשך זמן האירוח. מה זה כולל? מגבת פנים, מגבת ידיים ומגבת רחצה, מברשת שיניים ומשחה, שמפו, סבון וכל מה שנראה לכם שהאורח אולי יזדקק לו. יש מארחים שטורחים ומכינים גם בקבוק שתייה בחדר, מספר כוסות, מגש עם פיצוחים, שוקולדים ועוגיות. זאת כדי לפנק את האורח ולא להטריחו לצאת מהחדר עבור כל כוס שתייה.

  טיפ מספר 5 – ניחוח של חופשה

  רוצים להעניק לאורח שלכם חוויה לכל החושים? תוכלו לבשם את החדר באמצעות מפיצי ריח הקיימים היום בשלל וריאציות. כשייכנס אל החדר שהכנתם לו יציפו אותו הניחוחות המפנקים והאירוח כולו יתחיל ברגל ימין. אין השוואה בין חדר עם ניחוח לבין חדר ניטרלי.

  אך לפני שאתם מאבזרים את החדר, עליכם להתחשב בסוג האורחים (ילדים, חברים, בני משפחה וכד') במשך הזמן שהם אמורים להתארח אצלכם וברמת הקרבה ביניכם. (בני משפחה קרובים יחושו בנוח לצאת ולחטט בעצמם במזווה ואולי ייעלבו אם תכניסו להם לחדר את התקרובת).

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך